Kurumsal

HAKKIMIZDA

Tribo, sürdürülebilir kaplama alanında kozmetik, mobilya ve tekstil sektörleri başta olmak üzere, ileri teknoloji ve uzman hizmet anlayışıyla, çevre dostu üretimin öncüsü olabilmek için kurulmuştur. Küresel pazarın sürdürülebilir kaplama konusundaki ihtiyaçlarını, tecrübesi ve teknolojik yatırımları ile yeniden şekillendiren Tribo, günümüz toplumunun sürdürülebilir, çevre dostu ve insan sağlığına duyarlı işletmelere ve ürünlere çok ihtiyaç duyduğunun bilincindedir. Üstlendiği misyon ile dünyanın bu alandaki her teknolojik gelişmesini yakından takip eden Tribo, marka odaklı, makul maliyet ve ekolojik dengeye uyumlu kalite anlayışına, güncel gelişmelerin ışığında kaplama sektörünün öncü markası olarak, yaptığı yatırımlarla devam edecektir.

TRIBO’NUN HİKÂYESİ:

Şirketimizin kurucusu Driss Massanou, 1995 yılından beri giyim aksesuarları sektöründe, uluslararası markaların tedarik zincirlerine hizmet vermiş ve moda trendleri konusunda büyük tecrübe sahibi olmuştur. Driss Massanou, yüksek kaliteli sürdürülebilir üretim ve ürünler açısından küresel markaların taleplerini karşılamak için, mevcut tüm geleneksel üretim hatlarının, kullanılan ekipmanların ve yöntemlerin (elektrolitik, toz veya yaş boya kaplamalar vb.) yüzey hazırlama ve kaplama için hem yetersiz hem de çevre ve insan sağlığına duyarsız olduğunu görmüştür.

Bu tespitinin ardından Driss Massanou, sürdürülebilir ekolojik ve lüks kaplama konusundaki tüm gelişmeleri araştırdıktan sonra gerekli eğitimleri alarak uzmanlık seviyesine erişmiş ve edindiği bu değerli bilgi ve beceriler sayesinde, farklı sektörlerin sanayi kuruluşlarına önemli bir çözüm ortağı olabilmek için 2021 yılında yeni fabrikasında hizmete başlamıştır.

GLOBAL VİZYONUMUZ

Sürdürülebilir kaplama konusundaki tecrübemizi, çevre ve insan sağlığına duyarlı, sürekli güncellenen teknolojik yatırımlarımız ve uzman kadromuzla harmanlayarak, bu alanda, dünya için faydalı markalardan biri olmayı vizyonumuz olarak benimsiyoruz.

EKOLOJİK MİSYONUMUZ

Biz Tribo olarak, sadece günümüzün değil, gelecek nesillerin de sağlıklı yaşayacakları bir ekolojik denge hayal ediyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun, her insanı bizimle aynı hayali paylaşmaya davet ediyor ve bu hayalin gerçekleşmesi için de, sadece çevreye ve insan sağlığına duyarlı ürünlerin üretiminin sürdürülebilir olmasını da misyonumuz olarak benimsiyoruz.

KURUM KÜLTÜRÜMÜZ

Tribo yapılacak her işin, bir kadının dokunuşuyla mükemmellik düzeyine ulaşacağına inanır. Biz “ Kadın yaparsa, en iyisini yapar ” anlayışını kurum kültürümüzün ilk ilkesi olarak kabul ederiz. Bu anlayışı üretim prosesimize yansıtabilmek için de makina ve teknik teçhizatımızı uniseks çalışma sistemine uygun bir mantıkla düzenledik. Pazarlamadan, paketlemeye kadar üretim döngümüzün her alanında, yan yana çalışan kadın ve erkek kadromuzun oluşturduğu temel, kurum kültürümüzde başarımızın anahtarıdır.

TEMEL DEĞERLERİMİZ

Hizmet sunduğumuz markaların ihtiyaç ve beklentilerine cevap verebilme odaklı çalışma en temel değerimizdir. Bu değerin bilinci ile partnerlerimize dünyanın her yerinde gurur duyabilecekleri, lüks ve sürdürülebilir kaplamalı ürün hizmetini sunuyoruz. Sürdürülebilir kaplama alanındaki ihtiyaçlarına kusursuz bir şekilde cevap verebildiğimiz için bizimle çalışan markaların tek yapması gereken, tasarımlarına, üretimlerine ve satış hedeflerine odaklanıp yüzey hazırlama ve kaplama işini bize bırakmalarıdır. Bu konuda iddialı duruşumuzu, rekabetçiliğimizi asla gizlemiyor ve her adımda partnerlerimize değer katmaya önem veriyoruz.

TASARIMDA BİZ

Partnerlerimiz tek hammadde ve tek tip üretimle ilerleme gibi bir dar alandan kurtulup sürdürülebilir döngü ve maliyete uygun her hammaddeyi kullanarak aksesuarlarını tasarlayabilirler. (Örn: Alüminyum, pirinç, zamak, paslanmaz çelik, ABS, seramik, cam veya karışık… ) Bizimle çalışan markaların ve partnerlerimizin tasarımcıları yukarıda bahsettiğimiz tüm engelleri ortadan kaldırarak, hayal ettikleri her ürünü TRIBO Sürdürebilir Kaplama ile kaplatabilirler.

ÜRETİMDE BİZ

Yüzey pürüzlerinin giderilmesi çok isçilik isteyen yüksek maliyetli zor bir iştir. Markalara ve partnerlerimize bu hususta çözüm üretebilmek ve değer katabilmek için birçok AR-GE çalışması gerçekleştirdik ve sonunda TRIBO Sürdürebilir Kaplama ile çözüme ulaştık. Artık aksesuarları sadece zımpara ve vibrasyon veya fırça kullanarak, yüzeyin çapaklarını aldıktan sonra, yıkama bile yapmadan bize gönderebilirsiniz. Tribo, ürüne göre uygun yüzey hazırlama yaparak, yağ alma, gaz alma, plazma, yakma, toz alma, yüzey pürüzlülüğünü düzeltme ve en son isteğe göre kaplama işlemlerini uygular. Yüzeyler için teknolojinin sunduğu en yeni prosesleri kullanarak ürünlerinizi polisaj olmuş gibi,TRIBO Sürdürebilir Kaplama ile kaplatabilirsiniz.

SATIŞTA BİZ

Partnerlerimize sunduğumuz aşağıdaki avantajlar sayesinde daha kolay satış yapabilirler.

  • Yüksek kaliteli ve lüks görünümlü yüzey kaplamalı ürün
  • Her tür hammaddeden üretilmiş aksesuar . ( Alüminyum, pirinç, zamak, paslanmaz çelik, ABS, seramik, cam veya karışık… )ve sınırsız yüzey kaplama seçeneği (metalize, saten veya soft touch, vb. kaplamalar )
  • Hızlı ve gerçek terminli ürün kaplama
  • Kolay, müşterisini koruyan ve makul fiyatlı sürdürülebilir satış politikası
  • İnsan ve çevreye duyarlı,
  • Yüksek kalite standartlarına sahip sertifikalı hizmet